| Product Information | |
|---|---|
| Mount Type | Desk Mountable |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Width | 27.8" |
| Length | 10" |
| Weight (Approximate) | 4.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Capacity: 2.3kg |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Ergotron WorkFit-TX Standing Desk Converter |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |