| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 11 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3" |
| Width | 8" |
| Depth | 13" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |