| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | Phenolic |
| Height | 0.3" |
| Width | 27" |
| Depth | 11" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Ergotron Workstations:
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
5 yr |