| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 25 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 7" |
| Width | 10" |
| Length | 18" |
| Weight (Approximate) | 7.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 10 Year |