| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 42 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 42" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Polished Aluminum |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 7" |
| Width | 19.20" |
| Depth | 12" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 10 Year |