| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 30 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 46" |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Polished Aluminum |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Product Material | Aluminum |
| Weight (Approximate) | 17.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | LCD Monitor |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |