| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 29.10 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Adjustable Height | 25" |
| Maximum Adjustable Depth | 39.75" |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Product Material |
|
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 24.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |