| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Maximum Load Capacity | 39.90 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Matte Black |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 13.89 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Ergotron Workstation:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 10 Year |