| Technical Information | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Adjustable Stand Height | 5" |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Load Capacity | 16 lb |
| Application/Usage | Flat Panel |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Plastic |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 15.90" |
| Diameter | 8.60" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |