| Product Information | |
|---|---|
| Screen Size Supported | 10.20" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 7.3" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 0.7" |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | iPad (7th Generation) |
| Compatibility |
Compatible with iPad 10.2" 7th/ 8th/ 9th Gen |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |