| Technical Information | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Load Capacity | 21 lb |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Product Material | Metal |
| Form Factor | Floor |
| Height | 53.90" |
| Width | 18.40" |
| Depth | 18.70" |
| Weight (Approximate) | 35.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |