| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 26.46 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 20" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Weight (Approximate) | 1.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Bosch UML-202-90 20-inch Color LCD Display Monitor |