| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 20.94 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 15" |
| Maximum Screen Size Supported | 19" |
| Features | Tilt |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 3.09 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Rack |
| Additional Information |
Depth Adjustable 36 to 78.5 mm (1.42 to 3.10 in.) |
| Compatibility |
LCD Monitors |
| Country of Origin | China |