| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Surveillance Camera |
| Maximum Load Capacity | 11 lb |
| Features |
|
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Cool Gray |
| Product Material | Aluminum |
| Length | 19.33" |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Indoor |
| Additional Information |
|
| Compatibility |
LTC Housing:
|