| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Motion Sensing Distance | 40 ft |
| Passive Infrared Sensor (PIR) | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 15 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | ABS Plastic |
| Mount Type | Wall Mount |
| Height | 4.2" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 1.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Residential/Commercial |