Speakerphones Bogen OPS1B
OPS1B
Sélectionner un modèle
Key features:
- Wide dispersion coaxial driver for broad, even coverage
- Low-distortion design with a stable, high-definition metal-alloy cone
- MDT cone for detailed sound reproduction
- Easy installation with a cable suspension system and snap-on connector
- Selectable power taps for versatile setups
- Durable enclosure with fire-rated ABS and textured finish
Specifications:
- Frequency Response: 60 Hz to 19 kHz
- LF Driver: 6-1/2" MDT Metal-Alloy Cone
- HF Driver: 20mm Polycarbonate Dome
- Sensitivity: 89.5 dBspl (Average 100 Hz - 10 kHz)
- Impedance Ratings: Low (16 ohms) / High (70V/100V)
- Max Power Input: 100W @ 16 ohms; 32W @ 70V/100V
- Enclosure Material: Fire-rated ABS
- Grille Material: Powder-Coated Perforated Metal
- Dimensions: 15" dia. x 9-1/4" D
- Weight: 10 lb.
| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Frequency Response | 45 Hz |
| Maximum Frequency Response | 19 kHz |
| Impedance | 16 Ohm |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Dark Gray |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Grill Material | Metal |
| Form Factor | Ceiling Mountable |
| Depth | 9.25" |
| Diameter | 15" |
| Weight (Approximate) | 10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
ops1.pdf OPS1B
ops1.pdf MOD-BOGEN-OPS1