Serveurs HP P52562-B21
P52562-B21
Sélectionner un modèle
| Processor | |
|---|---|
| Number of Processors Supported | 2 |
| Number of Processors Installed | 1 |
| Processor Type | Xeon Silver |
| Processor Generation | 4th Gen |
| Processor Model | 4410Y |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Cache | 30 MB |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 32 GB |
| Maximum Memory Supported | 8 TB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 4.80 GHz |
| Total Number of Memory Slots | 32 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Signal Processing | Registered (Buffered) |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Serial ATA/600 |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 12 |
| Number of 3.5" Bays | 12 |
| Number of LFF Bays | 12 |
| Total Number of Expansion Slots | 3 |
| PCI Express Details | 3-slots (x8, x16, x8) as standard |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Remote Management | Yes |
| Remote Management Controller | HPE iLO 6 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Number of Power Supplies Supported | 2 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Maximum Power Supply Wattage | 800 W |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack |
| Rack Height | 2U |
| Height | 3.4" |
| Width | 17.6" |
| Depth | 28.8" |
| Weight (Approximate) | 81.57 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Security Features |
|