| Lock | |
|---|---|
| Lock Configuration Type | Combination Lock |
| Lock Configuration Feature | Resettable |
| Locking Combination | 4-digit |
| Cable Length | 6 ft |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 0.4" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 1.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Certifications & Standards |
UL Listed Certification |
| Country of Origin | Brazil |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |