Security Camera Poly 2200-87070-001
2200-87070-001
Sélectionner un modèle
Key Features
- Exceptional camera optics for professional-quality image
- Automatic low-light compensation for improved video quality
- Built-in directional microphone focused on voice
- Integrated privacy shutter for enhanced security
- USB connection to wireless headset adapter
Specifications
- Camera:
- 1080p (Full HD), 720P (HD) Compatible
- Auto focus with 4x zoom / EPTZ
- 80° DFOV
- Low light quality & true color images, certified by Zoom and Microsoft Teams
- Microphone:
- Single directional microphone optimized for personal workspaces
- 50 Hz to 16 kHz frequency response
- System Requirements:
- Windows version 8.1, 10
- Mac OS X version 10.7 or later
- Compatibility:
- Certified for Microsoft Teams and Zoom applications
- Compatible with any application that supports standard USB/UVC standards
- Manageability:
- Cloud: Poly Lens service
- Local (Windows/Mac): Poly Lens Desktop App
- Dimensions and Weights:
- Camera body only: 1.5 W x 1.3 H x 2.4 D (Inches)
- Camera with monitor clamp: 2.4 D x 1.7 H x 2.7 D (Inches)
- Weight: 2.4oz/68g (Body), 3.3oz/98g (with clamp)
- Operating Conditions:
- Temperature: 0°C to +40°C
- 5% to 95% relative humidity, non-condensing
- Altitude: Up to 10,000 ft
- Package Contents:
- Poly Studio P5 webcam
- Removable monitor clamp
- Setup sheet
- Warranty: 2-year limited warranty included
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Field Of View (FOV) Angle | 80° |
| Lens | |
|---|---|
| Focus Modes | Auto-focus |
| Digital Zoom | 4x |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 2.0 Type A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Type |
|
| Cable Length | 4.27 ft |
| Height | 1.3" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Monitor |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
studio-p5.pdf MOD-POLY-STUDIO-P5