Security Camera Hanwha Vision QNP-6320R
QNP-6320R
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Recording Formats | Full HD |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Night Vision Distance | 328.08 ft |
| Night Vision Type | Infrared |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Field of View | H: 64.66(Wide)~2.29(Tele) / V: 38.08(Wide)~1.30(Tele) |
| Effective Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 60 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Varifocal |
| Minimum Focal Length | 4.44 mm |
| Maximum Focal Length | 142.60 mm |
| Lens Included | Yes |
| Minimum Aperture | f/4.4 |
| Maximum Aperture | f/1.6 |
| Optical Zoom | 32x |
| Exposure | |
|---|---|
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 2 Second |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Remote Management | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Diameter | 6.2" |
| Weight (Approximate) | 6.83 lb |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | -40°F (-40°C) |
| Maximum Operating Temperature | 140°F (60°C) |
| Maximum Operating Humidity | 95% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |