Security Camera Cisco CIVS-IPC-8400
CIVS-IPC-8400=
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Recording Formats | HD |
| HD Recording | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported |
|
| Effective Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1920 |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Zoom |
| Minimum Focal Length | 4 mm |
| Maximum Focal Length | 9 mm |
| Optical Zoom | 2.3x |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Form Factor | Bullet |
| Length | 11.5" |
| Diameter | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 2.63 lb |