Security Camera Cisco CIVS-IPC-6020-RF
CIVS-IPC-6020-RF
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Recording Formats | HD |
| HD Recording | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported |
|
| Effective Camera Resolution | 2.1 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Zoom |
| Minimum Focal Length | 3 mm |
| Maximum Focal Length | 9 mm |
| Optical Zoom | 3x |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Dome |
| Height | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 1.69 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |