| Technical Information | |
|---|---|
| Large Format | No |
| Image Sensor Type |
|
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 92 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 184 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 92 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 184 |
| Media Type |
|
| Media Size | Custom Size - 8.50" x 34.02" |
| ADF Capacity | 150 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Power Consumption | 22 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 10.4" |
| Width | 20.2" |
| Depth | 23" |
| Weight (Approximate) | 38.58 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Mexico |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information | One-year Next Business Day Onsite repair warranty, phone and Web support included. Warranty may vary by country as required by law. Go to http://www.hp.com/support to learn about HP award winning service and support options in your region. |