| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | LED |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Product Color |
|
| Height | 3" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 4.59 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |