| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Projector |
| Maximum Load Capacity | 50 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 1.30" |
| Width | 8" |
| Depth | 23.40" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Epson Projectors:
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |