| Technical Information | |
|---|---|
| Label Width Supported | 4.50" |
| Label Length Supported | 5.91" |
| Maximum Roll Diameter | 8.60" |
| Maximum Dispensing Rate | 4.33 in/s |
| Operating Mode | Automatic |
| Power Description | |
|---|---|
| Minimum Frequency | 50 Hz |
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 9" |
| Width | 12" |
| Depth | 9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
LD-U range is using a compact photoelectric sensor with optic-fibre cable. |
mod-ld-labelmate-rewinders-datasheet.pdf LD-100-U
mod-ld-labelmate-rewinders-datasheet-multilanguage.pdf LD-100-U
mod-ld-labelmate-rewinders-user-manual.pdf LD-100-U
Logiscenter_Labelmate_LDU-EUR.pdf LD-100-U
mod-ld-labelmate-rewinders-datasheet.pdf MOD-LD
mod-ld-labelmate-rewinders-datasheet-multilanguage.pdf MOD-LD
mod-ld-labelmate-rewinders-user-manual.pdf MOD-LD