| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | (PS/2)/USB |
| Connector Type on First End | USB Type A - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 4-pin USB Type A - Male |
| Connector Type on Second End | Mini-DIN (PS/2) |
| Connector on Second End Details | 6-pin Mini-DIN (PS/2) |
| Conductor | Copper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Shipping Height | 9" |
| Shipping Width | 7" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |