| Product Information | |
|---|---|
| Pole/Handle Length | 17" |
| Application/Usage | Cart |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Cool Gray |
| Product Material | Cast Aluminum |
| Height | 4" |
| Width | 10" |
| Length | 24" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards | TAA |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |