| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 15 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Cool Gray |
| Product Material | Metal |
| Height | 6.50" |
| Width | 16" |
| Depth | 10" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Ergotron Zido Cart |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |