| Product Information | |
|---|---|
| Number of Devices Supported | 36 |
| Maximum Load Capacity | 60 lb |
| Number of Casters | 4 |
| Caster Size | 4" |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Height | 41.5" |
| Width | 25" |
| Depth | 28.8" |
| Weight (Approximate) | 174 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |