| Product Information | |
|---|---|
| Total Number of Shelves | 3 |
| Number of Devices Supported | 40 |
| Maximum Load Capacity | 255 lb |
| Number of Casters | 4 |
| Caster Size | 5" |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Power Source | AC (Alternating Current) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Product Material | Steel |
| Height | 45.4" |
| Width | 30" |
| Depth | 26.1" |
| Weight (Approximate) | 181 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |