| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Power |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 14" |
| Width | 22" |
| Depth | 24.50" |
| Weight (Approximate) | 58.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 10 Year |