| Product Information | |
|---|---|
| Size Standard | Small |
| Maximum Load Capacity | 5 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 5" |
| Width | 12" |
| Length | 14" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Ergotron StyleView Carts and eTable |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |