| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet PC |
| Maximum Load Capacity | 2.50 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 12" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 3.50" |
| Width | 11.50" |
| Depth | 15" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Ergotron SV10 Laptop Cart |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |