| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 36 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 17" |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Monitor |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |