| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 40 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 13" |
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Depth | 0.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
LCD Monitor |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |