| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Maximum Load Capacity | 7.94 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 18.40" |
| Maximum Adjustable Height | 7" |
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Graphite Gray |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Notebook |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |