| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 175 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 42" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Material |
|
| Depth | 3.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility | Flat Panel TV |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |