| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 33 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Features |
|
| Mount Profile | Low Profile |
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Mounting Pattern |
|
| Depth | 5.98" |
| Weight (Approximate) | 30.42 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Healthcare |
| Country of Origin | China |