| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 33 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Product Material | Steel |
| Height | 30.65" |
| Width | 18.34" |
| Depth | 4.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
LCD Screen |
| Certifications & Standards | VESA MIS-D |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |