| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 25.60 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 38" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Matte Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Weight (Approximate) | 1.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 15 Year |