| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 15 lb |
| Number of Casters | 5 |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Bright White |
| Width | 23.8" |
| Depth | 23.8" |
| Weight (Approximate) | 27.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |