| Technical Information | |
|---|---|
| Lens Type | Varifocal |
| Minimum Focal Length | 3.50 mm |
| Maximum Focal Length | 10.50 mm |
| Optical Zoom | 3x |
| Maximum Aperture | f/1 |
| Lens Mount Type | CS Mount |
| Field of View | 20.4° to 108.4° |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Diameter | 1.5" |
| Weight (Approximate) | 2.47 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Surveillance Camera |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Japan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |