| Technical Information | |
|---|---|
| Lens Type | Varifocal |
| Minimum Focal Length | 1.80 mm |
| Maximum Focal Length | 3.60 mm |
| Optical Zoom | 2x |
| Maximum Aperture | f/1.6 |
| Lens Mount Type | CS Mount |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Depth | 2" |
| Diameter | 1.5" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Surveillance Camera |
| Compatibility | 1/3" Format Surveillance Cameras |
| Sensor Size Compatibility | 1/3" |