Protection StarTech PRIVSCNLT15
PRIVSCNLT15
| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 15.6" |
| Device Supported | Notebook |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Widescreen | Yes |
| Anti-glare | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Anti-microbial | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Plastic |
| Durability |
|
| Height | 8.40" |
| Width | 14" |
| Depth | 0.10" |
| Weight (Approximate) | 1.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |