| Lock | |
|---|---|
| Lock Configuration Type | Keyed Lock |
| Cable Length | 6.70 ft |
| Number of Keys Included | 2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 0.7" |
| Width | 1.3" |
| Length | 80.4" |
| Weight (Approximate) | 4.59 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |