| Product Information | |
|---|---|
| Style | Sleeve |
| Case Component | Hard Drive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Silicone |
| Height | 0.20" |
| Width | 2.90" |
| Length | 4.10" |
| Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |