| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options |
|
| Adjustable Strap | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 6.9" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 9.28 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Samsung - Galaxy Tab Active4 Pro, S Pen |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab Active4 Pro |