Lecteurs de Présentation Code CR1100-K201-C500-US3
CR1100-K201-C500-US3
Sélectionner un modèle
Key Features
- High speed, omnidirectional reading of 1D, 2D, Postal barcodes, and OCR
- Dual field optics for both high density and wide field scanning
- Glare reduction technology for reliable scanning on shiny surfaces
- Customizable JavaScript data editing
- Compatible with Code's Cortex™ software
- Disinfectant-ready housing
- Extremely low power consumption
Specifications
- Dimensions: 2.6" L x 2.2" W x 1.7" H (67 mm L x 52 mm W x 30 mm H)
- Weight: 2.4 oz
- IP Rating: 54
- Operating Temperature: 0° to 50°C / 32° to 122° F
- Decode Capability: 1D, 2D, PDF417, Postal, OCR
- Power Requirements: Typical = less than 450 mA; Idle = less than 80 mA; Sleep = less than 31 mA
- Memory Capacity: 128MB Flash ROM, 32MB RAM
- Communication Interfaces: Full RS232, USB (full speed)
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
-
Capacité de numérisation: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Cable Type Included | USB |
| Stand Included | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 1.2" |
| Width | 2.1" |
| Length | 2.7" |
| Weight (Approximate) | 1.94 oz |
cr1100.pdf CR1100-K201-C500-US3
cr1100.pdf MOD-CODE-CR1000-SCANNERS