| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage Detail | 24 V DC @ 2.5 A |
| Output Current | 2.50 A |
| Output Power | 60 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Length | 10" |
| Weight (Approximate) | 10.58 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Certifications:
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |